Collagen Plus with PEPTAN 350 gr

990 ден

Нема на залиха

Колаген* со магнезиум*, витамини Ц, Б3, Б6 и хијалуронска киселина.

*придонесува за одржување на нормални коски.

0% масти, 0% јаглехидрати, неутрален вкус.

*Колагенот е извор на протеини.

Колагенот е вид на протеин кој што е многу присутен во човечкото тело. Со текот на времето, колагенот се распаѓа и се троши поради долги и напорни физички вежби, прекумерна телесна маса и старост. Дополнително, магнезиумот е есенцијален и распространет минерал во телото.

Содржина: 300 g.

Колаген. Додаток во исхраната во прав за подготовка на напиток со хидролизиран колаген, витамини, магнезиум и хијалуронска киселина. Со засладувач. Неутрален вкус. Внимание: Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана, ниту пак здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Чувајте надвор од дофат на деца.

*Учествува во одржувањето на коските во нормални услови. Витаминот Ц учествува во заштита на клетките од оксидативен стрес.

 

Нутритивни факти                        100 g                 12 g                  %ПДВ

Калории                                                  1586 kJ                    190 kJ

380 kcal                   45,6 kcal

Масти                                                     0,10 g                      0,01 g

Од кои заситени масни киселини      0,04 g                      0,0 g

Јаглехидрати                                          0,57 g                      0,07 g

Од кои шеќери                                    0,48 g                      0,06 g

Протеини                                                94,1 g                      11,3 g

Сол                                                          0,86 g                      0,10 g

Магнезиум                                             567,1 mg                 67,8 mg                   18,1%

Витамин Ц                                              558,7 mg                67,0 mg                   83,8%

Витамин Б3                                             74,10 mg                 8,89 mg                   55,6%

Витамин Б6                                             6,40 mg                   0,77 mg                   54,9%

Хиалуронска киселина                          10,80 mg                 1,30 mg

Состав: колаген хидролизат, магнезиум карбонат, агенс за закиселување (лимонска киселина), витамин Ц (калциум Л-аскорбат), натриум хијалуронат, засладувач (стевиол гликозиди), витамин Б3 (никотинамид), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид). Може да содржи траги од житарки кои содржат глутен, ракови, јајца, риба, кикирики, соја, млеко, јатки, лупин и нивни деривати.

Main Menu

Collagen Plus with PEPTAN 350 gr

990 ден