Collagen Shadow 240гр 20 дози

1,190 ден

Нема на залиха

Напредна формула на Колаген пептиди со мега доза Глукозамин, Мсм, Хондоитин, Витамин Ц и Електролити

✓ КОСКИ     ЗГЛОБОВИ    ✓’РСКАВИЦА

5400 mg колаген хидролизат

Collagen Shadow. Додаток во исхраната. Со засладувач/ Прашок за подготовка на напиток со вкус на овошен пунч, со колаген хидролизат, метил сулфонил метан, глукозамин сулфат и хондроитин сулфат, збогатен со витамин Ц. Витаминот Ц помага за нормална функција на имунолошкиот систем и учествува во намалување на заморот и истоштеноста. Дополнително, учествува во нормалното создавање на колаген за нормална функција на ‘рскавицата, коските, крвните садови, кожата, забите и непцата.

Нутритивни факти

Сервирање: (12 g)

Вкупно сервирања во пакувањето: 1/30

Содржина 12 g (%ПДВ)* 100 g (%ПДВ)*
Колаген хидролизат 5400 mg 45000 mg
Метил сулфонил метан 1500 mg 12500 mg
Глукозамин сулфат 1140 mg  9500 mg
Хондроитин сулфат 1080 mg 9000 mg
Витамин Ц 500 mg (625%)* 4167 mg (5209%)*

 

*%ПДВ – % од препорачан дневен внес

 

Состојки: Колаген хидролизат, метил сулфонил метан, глукозамин сулфат, хондроитин сулфат, малтодекстрин, Л-аскорбинска киселина (витамин Ц), регулатор на киселост (лимонска киселина), вкус, агенс против згрутчување (силициум диоксид), регулатор на киселост (јаболкова киселина), боја за храна ( концентрат од црвено цвекло), вкус, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К). Производот содржи состојки од говедско потекло или нуспроизводи од колаген хидролизат и хондроитин сулфат.

Препорачана употреба: Измешајте 1 дозер (12 g) со 250 ml вода. Земете една порција дневно. Консумирајте веднаш по подготовка. Препорачано за возрасни лица кои извршуваат високоинтензивни физички вежби. Не го употребувајте производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не служат како замена за разновидна исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. НЕ се препорачува за бремени жени и доилки.

Main Menu

Collagen Shadow 240гр 20 дози

1,190 ден