COMBAT 100% WHEY PROTEIN 907 gr - NoLimit.mk

COMBAT 100% WHEY PROTEIN 907 gr

1,690 ден

Нема на залиха

Kлучни карактеристики

  • 25 g 100% протеин од сурутка
  • Содржи протеински изолат и концентрат од сурутка
  • Одличен вкус и лесен за мешање
  • Тестиран за забранети состојки
  • Без вештачки бои

 

Катеорија:

Ултра премиум 100% протеин од сурутка

Секоја мерица од Combat 100% Whey™ содржи 25g 100% протеин од сурутка како изолат и концентрат на протеин од сурутка за да помогне во задоволувањето на Вашите дневни потреби за пртеини. Покрај тоа, Combat 100% Whey ™ е без вештачки бои и полнила.

Добијте повеќе оД секоја мерица

Земете во било кое време од денот, пред или по тренинг, за да го поттикнете спортистот во себе со ултра премиум, квалитетно протеинско искуство.

Квалитет во најдобра смисла

Combat 100% Whey™ е тестиран за забранети супстанции, како за верификација на тврдењата за протеините наведени на амбалажата. Имаме над 20 милиони производи сертифицирани со глобално признаен Informed-Choice до денес. Во MusclePharm®, одиме на поголемо растојание за да им обезбедиме на нашите клиенти да добијат токму она што го очекуваат. Ги тестираме сите серии за забранети супстанции, како и квалитет на протеините, за да потврдиме дека доследно даваме 25 g протеини. Тоа е причината зошто милиони клиенти му веруваат на MusclePharm®.

СОСТОЈКИ: изолат и концентрат од протеин од сурутка (содржи млеко) [изолат и концентрат од протеин од сурутка (содржи млеко), емулгатор: соја лецитин); какао во прав со намалена масленост 7,2%; вкусови; згуснувачи: гуарова гума, ксантанова гума, целулоза гума; засладувачи: ацесулфам-К, сукралоза.

Може да содржи траги од глутен, јајца, кикирики и разни видови јаткасти плодови и семиња.

Нутритивна вредност
Сервирање: 33 g ( 1 мерица)
Вкупно дози во пакувањето: 27 / 54
Типична вредност Во 100 g %ПДВ* Во 33 g дозирање %ПДВ*
Енергија (kJ / kcal) 1598 / 380 19% 527 / 125 6%
Масти (g) 4,24 6% 1,40 2%
   Oд кои заситени (g) 2,65 13% 0,88 4%
Јаглехидрати (g) 6,63 3% 2,19 1%
   Од кои шеќери (g) 4,39 5% 1,45 2%
Влакна (g) 2,98 0,98
Протеини (g) 76,44 153% 25,22 50%
Сол 0,71 12% 0,23 4%
*Препорачан дневен внес

Препорачана Употреба: Измешајте 1 мерица (33 g) во чаша вода (250 ml).

Additional information

Вкус

Chocolate milk, Cookies `n cream

Main Menu

COMBAT 100% WHEY PROTEIN 907 gr

1,690 ден