Complex Mass Pro 6kg.

3,490 ден

Нема на залиха

  • БОГАТ СО ПРОТЕИН
  • ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ТЕЛЕСНАТА ТЕЖИНА
  • ВИСОКО КАЛОРИСКИ 
Категории: ,

Комплексот Mass Pro на Yava labs е додаток на храна дизајниран со висококвалитетни компоненти, кој го инхибира распаѓањето на мускулите за време на напорни активности и го подобрува градењето на мускулите. Нашиот бренд е добро познат како истакнат производител и снабдувач на зголемувачи на мускулна маса. . Нашата Complex Mass Pro се одликува со високата хранлива вредност и анаболичката активност во споредба со другите диететски протеини. Производот го обработуваме со современи технички техники кои ја зачувуваат целата структура и активност на функционалните протеини и факторите на раст. Тоа е неверојатна мешавина на протеини и јаглени хидрати, што го прави најдобриот бренд што треба да го изберете за брзо зголемување на масата.

Една порција нуди 70 грама уникатна супер-дупер протеинска мешавина, која обезбедува важни протеински градежни блокови за мускулите на спортистот. Исто така, содржи 116 грама јаглехидрати. Различната комбинација на јаглехидрати обезбедува калориска поддршка потребна од големиот физички напор, помагајќи му на телото да се подготви и да се опорави од интензивното вежбање. Здравите масти нудат брзо гори гориво за да ги задоволат енергетските потреби на сериозните спортисти. Потрошувачката на комплексна маса е возбудливо искуство бидејќи производот е произведен во различни вкусови, вклучително и ванила, чоколадo, колачиња и крем за да одговараат на различниот избор на клиентите. Понатаму, една порција содржи 6 грама креатин, врвен додаток за вежбање кој создава погодна средина за регенерација на мускулите, хидратација, зголемен капацитет за вежбање и раст.

Препорачана употреба: Додадете една порција во 200 ml вода или млеко и темелно измешајте. Освен тоа, има мазна текстура и затоа може да се додаде во омиленото смути или шејк. Сепак, индивидуалните потреби за исхрана варираат во зависност од телесната тежина и нивото на тренинг/вежбање.

Предупредување: Не се препорачува за бремени жени, мајки кои дојат и луѓе алергични на состојките на кој било производ. Додатокот во исхраната не може да биде замена за здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Складирање: Да се чува во добро затворен, оригинален сад, на собна температура, заштитен од светлина. Се чува вон дофат на деца.

 

Дополнителни информации

Вкус

Vanilla, Chocolate, Cookies

Main Menu

Complex Mass Pro 6kg.

3,490 ден