Crea POWDER Creapure® Quality 500 gr.

1,190 ден

Нема на залиха

Yamamoto® Nutrition ви го претставува Crea POWDER Creapure® Quality.

CreaPOWDER е додаток во исхраната кој обезбедува 3 g креатин, соодветен за спортисти кои извршуваат интензивни физички активности. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткотрајни, интензивни физички вежби.*

Катеорија:

CreaPOWDER е додаток во исхраната кој обезбедува 3 g креатин, соодветен за спортисти кои извршуваат интензивни физички активности. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткотрајни, интензивни физички вежби.*

Без вкус 147 дози 500 g нето тежина

Нутритивни информации

Дневна доза: 1 мерица (3,4 g)

Нутритивни информации Во 3,4 g
Креатин (Creapure®) 3000 mg

СОСТОЈКИ: микронизиран креатин монохидрат во прав (Creapure®).

Употреба: Додадете 1 мерица (3,4 g) во чаша со вода или друг омилен пијалок и земете еднаш дневно, препорачливо со оброк

Произведено во Италија

*Ефектот се постигнува со дневен внес од 3 g креатин.

Предупредување: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Main Menu

Crea POWDER Creapure® Quality 500 gr.

1,190 ден