Creatine Ethyl Ester 120 tab. рок 06/24

660 ден1,100 ден (-40%)

На залиха

  • Ја зголемува чистата мускулна маса
  • Ја зголемува силата и моќта
  • Интензивни пумпи и васкуларност
  • Поголема издржливост
  • Побрзо закрепнување
Категории: , ,

Amix CEE Creatine Ethyl Ester HCL (CEE) е креатин монохидрат со прикачен естер. Естрите се органски соединенија кои се формираат со естерификација – реакција помеѓу карбоксилна киселина и алкохол. Креатинот ги зголемува физичките перформанси во краткотрајни, високоинтензивни физички вежби. Корисниот ефект се добива со дневен внес од 3 g креатин.

Препорачана употреба: Земете 4 таблети двапати дневно. Земете една порција со 300-500 ml вода 30 минути пред тренинг. Продолжете со пиење вода во текот на тренингот. Веднаш по тренингот земете дополнителна порција со 300-500 мл вода.

Сервирање: 4 капсули Вкупно сервирања во пакувањето:  25

Активни состојки во сервирање: Креатин Етил Естер HCl 3000 mg.

Состав: креатин етил естер хидрохлорид,средства против стврднување: микрокристална целулоза,силициум диоксид, магнезиум стеарат.

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен,школки, јаткасти плодови и кикирики.

Внимание: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте надвор од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Пред употреба на производот, консултирајте се со Вашиот лекар. Чувајте на температура до 25°C на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот на одговара за оштетувања предизвикани од неправилна употреба или складирање на производот. Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

Main Menu

Creatine Ethyl Ester 120 tab. рок 06/24

660 ден1,100 ден (-40%)

Додади во кошничка