Creatine Monohydrate – 1000gr

1,090 ден

Нема на залиха

  • експлозивна сила
  • забрзано закрепнување
Категории: ,

Креатинот монохидрат се карактеризира со најголема содржина на активна состојка. Креатинот промовира акумулација на вода во мускулните влакна, ја подобрува синтезата на протеините во телото и ја зголемува мускулната маса поради зголемување на силата . Подобри перформанси, поголемо зголемување на телесната тежина и како резултат ќе постигнете значително зголемување на вкупната мускулна маса. За најефикасно внесување на креатин од мускулните клетки, производот треба да се зема со многу течност. Производот се препорачува за употреба додека вршите било каков вид спорт.

Упатства: Измешајте 1/2 мерица (3 g) со 200 ml течност. Во зависност од вашите потреби за креатин, може да земете до 2 порции.

Нутритивни факти : Во сервирање :
Енергетска вредност < 0.1 kJ (< 0.1 kcal)
Масти < 0,1 g
-од кои заситени масни киселини < 0,1 g
Јаглехидрати < 0,1 g
– од кои шеќер < 0,1 g
Протеин < 0,1 g
Сол < 0,01 g
Креатин монохидра 3g
Состав: Креатин монохидрат (100%)

Main Menu

Creatine Monohydrate - 1000gr

1,090 ден