DARK BELGIAN CHOCOLATE 100 gr

130 ден150 ден (-13%)

Нема на залиха

Нема додаден шеќер

Без палмово масло

100 г.

 

Катеорија:

Состојки: Паста од какао, засладувач: малтитол 43%, путер од какао, емулгатор: лецитин (соја), природна арома на ванила. Минимални 54% состојки од какао.

Нутритивни факти во 100 гр :

Енергија (kJ / kcal) 1952/473

Маст 36.1g од кои заситени маснотии 22.6g

Јаглени хидрати 46.0g од кои шеќер 0,5гр

Протеини 4,8гр

Сол 0,17гр

Main Menu