Dark Chocolate 100gr

130 ден

Нема на залиха

Превкусна темна чоколада

  • Без додадени шеќери
  • Без палмино масло
  • Неверојатно добар вкус
  • Содржи шеќери кои природно се наоѓаат во производот

Состав: засладувач: малтитол 43,5%; какао маса, какао путер, арома, емулгатор: сончоглед лецитин. Чоколадо со засладувач: цврсти материи од какао: минимум 53,9%. Може да содржи траги од: млеко и јаткасти плодови. Содржи природни шеќери.

Нутритивна вредност во 100 g: енергија 1974kj/478kcal; масти 36,1 g – од кои заситени 21,6 g; јаглехидрати 45,9 g – од кои шеќери 0,1 g; – од кои полиоли 43,2 g; протеини 5,1 g; сол 0.01 g.

Чувајте затворено, на суво, темно место. Рок на употреба: означено на пакувањето

Main Menu

Dark Chocolate 100gr

130 ден