DOC Aloe Vera

850 ден

Нема на залиха

DOC Aloe Vera е додаток во исхраната базиран на органски алое вера гел. Орална солуција со цинк, витамин Е, биотин и вкус на лимон

DOC Aloe Vera е додаток во исхраната базиран на органски алое вера гел. Орална солуција со цинк, витамин Е, биотин и вкус на лимон.

Aloe Vera

Сукулентно растение познато од античко време за своите бенефитни ефекти. Неговиот вискозен гел има висока содржина на нутриенти како витамини (А, Б1, Б2, Б3, Б6, Б12, Ц и Е) и минерали (калиум, калциум, фосфор, магнезиум и цинк). Витаминот Е учествува во заштита на клетките од оксидативен стрес. Цинкот придонесува во одржување на нормална коса, кожа и нокти и нормална функција на имунолошкиот систем. Биотин учествува за нормално функционирање на нервниот систем.

 

Состојки:                                                                       во 20 ml

Aloe vera barbadensis miller (200:1)                               100 mg

Витамин Е                                                                            18 mg

Цинк (како цинк цитрат)                                                 1,5 mg

Биотин                                                                                  7,5 mcg

 

Дозирање: 20 ml 3 пати дневно, наутро, меѓу оброци и пред спиење. Може да се користи растворено во вода или овошен сок.

 

 

Main Menu

DOC Aloe Vera

850 ден