ELITE LAYER BAR | 60 GR

130 ден

На залиха

100%  вкусен без чувство на вина
Dymatize Elite Layer bar е најновиот протеински бар кој може да го конзумирате во секое време без чувство на вина. Супер вкусен и задоволувачки залак кој е со висок процент на протеин и низок процент на шекер.

Clear
SKU: N/A Категории: ,

100%  вкусен без чувство на вина

Dymatize Elite Layer bar е најновиот протеински бар кој може да го конзумирате во секое време без чувство на вина. Супер вкусен и задоволувачки залак кој е со висок процент на протеин и низок процент на шекер.

Во внатрешноста на вкусниот слој од бело или млечно чоколадо има кремаст слој од фини крцкави протеини. Изберете помеѓу вкусниот путер од кикирики или вкусната ванила-карамела. Совршен протеински додаток помеѓу оброци.

Со 24гр протеин, само 1,5гр шекер и најмалку 30% помалку јаглехидрати од регуларните чоколадни барови, новиот Dymatize Elite Layer bar доаѓа во две парчиња.

  • 24 гр протеин во сервирање
  • 1,5 гр шекер
  • намалена количина на јаглехидрати
NUTRITION INFORMATION
Nutrition Informationper 100 gpro 60 g (bar)
Energy kJ (kcal)1542 (369)925 (221)
Fat14 g8,1 g
of which saturates8,8 g5,3 g
Carbohydrate29 g18 g
of which sugars2,4 g1,4 g
of which polyols25 g15 g
Fibre3,3 g2,0 g
Protein40 g24 g
Salt0,50 g0,3 g

 

  • 1 порција (2 парчиња) на ден
  • Претерана конзумација може да предизвика лаксативни ефекти.
  • Како дел од разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Additional information

Вкус:

CHOCOLATE PEANUT BUTTER CARAMEL, WHITE CHOCOLATE VANILLA & CARAMEL

See It Styled On Instagram

    Instagram did not return any images.

Shop By Department