ELITE PROTEIN BAR | 70 gr

130 ден

Нема на залиха

Содржина по порција
ПРОТЕИН
22 g
BCAAS
4.3 g
Категории: , Ознака

Dymatize Elite Protein баровите се вкусен и лесен начин да се снабдите со квалитетен извор на протеин. Формулирани од комбинација на протеини со премиум квалитет, овие барови можат да ви помогнат лесно да го внесете посакуваното количесто на протеин, во деновите со ограничено време. Со 4.2 г – 4.3 г  BCAAs* и низок процент на шеќери, Elite Protein баровите се одличен избор за поддршка на специфична тренинг програма или ако сте во потрага по протеинска закуска со премиум квалитет. Додадете го на тоа и очекуваниот неверојатен вкус и текстура на сите Dymatize Elite протеински продукти, и ке добиете перфектен бар во кој можете да уживате во секое време.

  • Висока содржина на протеин: 20 – 22g протеин со премиум квалитет, зависно од вкусот
  • Протеинот придонесува за зголемување на мускулна маса
  • 4,2 g – 4,3 g BCAAs* по бар, зависно од вкусот
  • Низок процент на шеќери
  • Неверојатен вкус и текстура

* BCAAs (аминокиселини од разграден ланец: L-leucine, L-isoleucine, L-valine) се наоѓаат природно во протеинот

Нутритивните факти може да варираат зависно од вкусот

  per 100 g per bar (70 g)
Energy kJ (kcal) 1304 (312) 913 (218)
Fat 9,0 g 6,3 g
of which saturates 4,2 g 2,9 g
Carbohydrate 30 g 21 g
of which sugar 4,5 g 3,1 g
of which polyols 25 g 18 g
Fibre 13 g 9,1 g
Protein* 31 g 22 g
Salt 0,30 g 0,21 g
* of which 
BCAAs in sum (L-Leucin, L-Isoleucin, L-Valin)** 6,2 g 4,3 g

Humectants (sorbitols, glycerol), bulking agent (polydextrose), milk chocolate couverture with sweetener (18%) [sweetener (maltitol), cocoa butter, whole milkpowder, cocoa mass, emulsifier ( soy lecithin), flavouring], calcium caseinate (from milk) (16%), whey protein (milk) (13%), soy protein(6%), caramelised milk powder (sugar, skimmed milk powder), rapeseed oil, flavourings, coffee paste [roasted coffee powder (0.3%), vegetable oil (soy, sunflower), palm fat (fully hydrogenated), palm fat, emulsifier (soy lecithin).

Може да содржи траги од кикирики, ореви и глутен.

  • Конзумирајте 1 бар на ден (70 г бар), по тренинг
  • Како дел од избалансирана исхрана и здрав начин на живот
  • Претерана конзумација може да предизвика лаксативни ефекти

Main Menu

ELITE PROTEIN BAR | 70 gr

130 ден