Elite Whey Protein 1kg.

1,590 ден

Нема на залиха

  • БОГАТ СО ПРОТЕИН
  • МАЛКУ МАСНОТИИ
  • ЛЕСНО ЗА АПСОРБИРАЊЕ
  • НЕВЕРОЈАТНИ ВКУСИ
Категории: ,

Elite Whey Protein од Yava Labs е популарен додаток за бодибилдинг кој се користи за зајакнување на внесот на протеини во исхраната, често со намера да ја зголеми мускулната хипертрофија.

Производот го произведуваме со модерна напредна технологија, а со тоа ја задржуваме целата структура и активност на функционалните протеини од сурутка и факторите на раст. Има највисока хранлива вредност и анаболна активност од кој било протеин во исхраната.

Нашиот Elite Whey Protein има висока хранлива вредност поради неговата извонредна сварливост, апсорпција и оптимални пропорции на есенцијални и не-есенцијални амино киселини, како и извонредно висока пропорција на протеини, амино киселини со разгранет ланец (BCAA), леуцин и глутамин. Во врска со вежбањето со отпор, Elite Whey Protein ја подобрува синтезата на мускулните протеини и го поттикнува растот на чистата мускулна маса.

Една порција од 30 грама содржи 22 грама протеини, 5 грама BCAA есенцијални за раст на мускулите и непријатност во мускулите и 2,4 грама леуцин кој помага за заздравување на коските, зголемување на растот на мускулите и чиста телесна маса. Протеинот Elite Whey содржи низок шеќер и има многу малку масти. Други состојки се концентрат на протеин од сурутка 95,46% (од млеко), вкус, емулгатор: карбоксиметилцелулоза, сончоглед лецитин, згуснувач: гуар, гума за џвакање, ксантанска гума, сол, засладувачи: сукралоза, ацесулфам К. Тоа е врвен протеински шејк во секое време од денот, без разлика дали е наутро, после тренинг или пред спиење.

Препорачана употреба: Темелно измешајте 1 мерица Elite Whey Protein (30 g) во 200 ml вода или млеко. Може да земете во секое време од денот.

Предупредувања: Не користете ако сте алергични на некоја од суплементите. Не користете за време на бременост и доење. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Складирање: Да се чува во добро затворен, оригинален сад, на собна температура, заштитен од светлина и да се чува подалеку од дофат на деца.

Дополнителни информации

Вкус

Vanilla, Chocolate, Cookies, Strawberry

Main Menu

Elite Whey Protein 1kg.

1,590 ден