ENERGIZE ADVANCED 55gr | Raspberry

100 ден

На залиха

 • Совршена текстура: не е суво а ни лепливо
 • C2MAX Dual Source Carb Mix
 • Со додаден магнезиум и натриум.
 • Добра подносливост

На патот до нови лични најдобри перформанси жртвувате многу – но барем не во исхраната за време на тренинг или натпревар. ENERGIZE Advanced® е новиот енергетски бар од PowerBar. Вкусен и со идеална текстура,апсолутно задоволство од секој залак. Со C2MAX – научно развиена мешавина од јаглени хидрати со сооднос 2: 1 на извори на глукоза и фруктоза – ENERGIZE Advanced® не само што ви обезбедува докажана функционалност, туку исто така ја поддржува вашата минерална рамнотежа со натриум и магнезиум. Пробајте го PowerBar ENERGIZE Advanced® сега во два возбудливи вкусови!

Урми, овесни снегулки, фруктоза, оризови грицки (оризово брашно, шеќер, , глутен од пченица ,сончогледово масло, брашно од јачмен , сол)оризово брашно,фруктоза,подготовка на овошје(шеќер,концентриран сок од ананас,фруктозен сируп,јаболков сируп,млеко,палмина маст,пектин,природни вкусови и лимонска киселина),фруктузен сируп,оризово брашно,кокосово масло,обезмастено млеко во прав,сушени малини,глицерол,магнезиум карбонат,натриум хлорид и природни вкусови.
Може да содржи: кикирикибадемисоја.

Препорачана употреба

  • 1- 4 барови / дневно.
  • Идеално пред или за време на тренинг со доволно течности.
  • Како составен дел од разновидна и балансирана исхрана.

Нутритивни вредности во 55гр.

  • Енергетска вредност-204kcal,

 

  • Масти-2.9гр,

 

  • Заситени масти-1,8гр,

 

  • Јаглехидрати-40гр,

 

  • Шеќери-20гр,

 

  • Влакна 3,0гр

 

  • ,Протеин 3,4гр

 

  • Сол 0,30гр,

 

  • Магнезиум 56,6 мг

 

  Содиум 121мг

Main Menu

ENERGIZE ADVANCED 55gr | Raspberry