ENERGIZE ORIGINAL – Berry

90 ден

Нема на залиха

  • Доверлива функционалност со C2MAX мешавината на јаглени хидрати со двоен извор
  • Со додаден натриум,електролитот кој најмногу се губи при потење
  • Со додаден магнезиум. Магнезиумот придонесува за нормален метаболизам што дава енергија
  • Без бои и конзерванси
  • Погоден за вегетаријанци
  • Добра подносливост
Катеорија:

Нутритивни вредности на 100 g на бар (55 g)
Енергија kJ (kcal) 1533 (362) 842 (199)
Масти 3.7 g 2,0 g
од кои заситени 0,7 g 0.4 g
Јаглехидрати 71 g 39 g
од кои шеќери 44 g 24 g
Влакна 1.5 g 0.8 g
Протеин 11 g 5,8 g
Сол 0,88 g 0,48 g
Магнезиум 137 mg (37% *) 75.6 mg (20% *)
Натриум 350 мг 190 мг

*% Референтна вредност

За продуктот

За да можете да дадете се од себе за време на тренинг или натпревар, вашите резервоари за енергија мора да се наполнети, но исто така и за време на тренинг вие мора да го снабдувате вашето тело со јаглехидрати.

PowerBar за првпат го произведе својот прв јаглехидратен бар во 1986 год.Оригиналните Energize барови се одличен избор за јаглехидрат во цврста форма кои се лесни за џвакање. Со C2MAX обезбедуваатнаучно развиена мешавина од јаглени хидрати со сооднос 2: 1 на извори на глукоза и фруктоза, како и натриум и магнезиум за поддршка на вашата минерална рамнотежа.

Состав

Фруктоза-гликозен сируп, овошна подготовка (13%) [овошни пиреа (банана (19% *), јаболко), шеќер, фруктозен сируп, лактоза, маснотии од семка од палма, средство за гелирање(пектин), ароматизација, киселина (лимонска киселина)] , малтодекстрин, снегулки од овес (11%), млечни протеини,оризови грицки (гриз од ориз, шеќер, пченичен глутен,масти од палма, брашно од јачмен, сол), паста од бадем, натриум цитрат, масло од репка, магнезиум карбонат, арома, сол. * што се однесува на подготовката на овошје.
Може да содржи:кикирики,лешници и соја

Препорачана употреба
  • 1 – 4 барчиња/ дневно.
  • Земете еден бар еден час пред тренинг и/или за време на тренинг.
  • Како составен дел од разновидна и балансирана исхрана.

Main Menu

ENERGIZE ORIGINAL - Berry

90 ден