Energy&Memory (90 таблети)

1,852 ден

На залиха

За зголемување на енергијата

Energy & Memory е комплексен додаток во исхраната со стимулативен ефект кој содржи природен кофеин од гуарана, лецитин, витамини за зголемување на менталната и физичката активност, минерали и антиоксиданти. Овој производ е наменет за лица кои сакаат природни решенија за подобрување на перформансот и концентрацијата во периоди на ментален и физички напор.

За кого се препорачува?
– на лица кои живеат со интензивен ментален напор како студенти за време на испити, вработени изложени на голем стрес на работното место, за задржување на концентрацијата и борба против заморот,

– спортисти и лица изложени на физички стрес за подобрување на перформансите,

– на лица за време на диета за слебеење,

– на возачи за подобрување на будноста и рефлексите,

– на секој кој сака да се избори со заморот и да ја подобри кондицијата.

Состав
200мг   Холин
100мг    Гуарана
100мг   Лецитин
60мг     Витамин Ц
10мг     Витамин Е
50мг     Магнезиум
5мг       Цинк
20мцг  Селен

Дозирање: 3 x 1 таблета дневно или по препорака на лекар

Main Menu

Energy&Memory (90 таблети)