Full Spectrum (90 таблети)

894 ден

На залиха

комплекс од витамини и минерали

Производот Full Spectrum содржи речиси 30 видови на витамини, антиоксиданти, минерали и биофлавоноиди, есенцијални за функцијата на телото. Големата ефикасност ја овозможуваат многуте органски активни состојки, како и технологијата на продолжено ослободување.

За кого се препорачува?
– за одржување на здравите процеси во телото и зголемување на секојдневната виталност,

– за поддршка на имуниот систем,

– за зголемување на отпорноста на телото во периоди кога се најактивни грипот и настинките,

– во случаи на неизбланасирана диета (мала количина на овошје и зеленчук, диета за слабеење и кај вегетарјанци), за надополнување на внесот на витамини и минерали во телото,

-за помош во опоравувањето на организмот од болести.

Состав
1500И.Е.      Витамин А
7И.Е.             Витамин Е
1мг                 Витамин Б1
1.1мг              Витамин Б2
10мг              Ниацинамид
5мг                Пантонтенска киселина
1.2мг             Витамин Б6 (пиридоксин)
20мг             Холин битартат
20мг             Инозитол
5мг                ПАБА
40мцг           Биотин
200мцг        Фолна киселина
2мцг             Витамин Б12
60мг             Витамин Ц
4мг                Рутин
4мг                Биофлавоноиди, цитрусно потекло
2мг                Хесперидин комплекс
10мг              БетаинHCl
80мцг          Јод
50мг             Калциум
4мг               Железо
25мг             Магнезиум
1.5мг            Бакар
10мг             Цинк
25мцг          Хром
20мцг          Селен
3мг               Манган
10мг             Калиум
10мцг           Молибден

Дозирање: 1-3 таблета дневно со оброк или по препорака на лекар

Main Menu

Full Spectrum (90 таблети)