GABA 750

550 ден790 ден (-30%)

Нема на залиха

GAMMA-AMINOBUTYRIC ACID

  • ESPECIALLY RECOMMENDED FOR THOSE WHO HAVE AN INTENSIVE LIFESTYLE
  • SUPPLEMENTS DAILY FOOD INTAKE WITH GAMMA-AMINO-BUTYRIC ACID
Катеорија:

GABA 750. Додаток во исхраната. ГАМА-АМИНОБУТЕРНА КИСЕЛИНА. GABA 750 ја надополнува исхраната со чиста гама-аминобутерна киселина.

Препорачаната дневна доза е 1 капсула.

Препорачана употреба: Земете едно сервирање од производот ‒ 1 капсула со 300 ml вода. Земете 1 сервирање дневно, препорачливо 30 минути пред спиење.

Состав: гама-аминобутерна киселина (GABA) (85,2%); обвивка на капсулата (желатин; бои – железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид); агенс против згрутчување – магнезиумови соли на масни киселини.

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се препорачани. Производот може да содржи траги од: млеко, сојажитарки со глутенјајцакикирики и јаткасто овошје.

 

Активни состојки Во 1 капсула*
Гама-аминобутерна киселина (GABA) 750,00 mg

*Дневна доза од производот.

Main Menu

GABA 750

550 ден790 ден (-30%)