GABA Gold – 80 Caps

1,190 ден

Нема на залиха

Аминокиселина во форма на капсула

  • 3Г γ-аминобутирична киселина по порција
  • Идеално за спортисти со зголемен протеински метаболизам
  • Вклучени во метаболизмот на глутамин и ГАБА
Катеорија:

Додаток во исхраната со гама аминобутерна киселина во прав во форма на капсули. Додатоците во исхранат не треба да се употребуваат како замена за разновидна балансирана осхрана и здрав начин на живот. Чувајте подалеку од дофат на деца. Доколку производот додека не е отворен се чува на ладно и суво место, рок на траење и сериски број: означено на пакувањето. По отварањето, да се употреби брзо. Чувајте подалеку од директна топлина и светлина.

Состав: Гама аминобутерна киселина во прав (ГАБА во прав) (85,1%), капсула (желатин), сепарациски агенси (силициум диоксид, магнезиум стеарат), бои (железо оксид и железо хидроксид, титаниум диоксид).

/Содржина/:

= 80 капсули (1175 mg секоја) = 26 дози

℮ 94 g

Нутритивни факти во дневна доза (3 капсули)

Енергија 41 kJ / 10 kcal, гама аминобутерна киселина (ГАБА): 3000 mg/

Препорачана доза: Земете 3 капсули дневно, препорачливо пред спиење, со големо количество течност (200 ml). Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

 

Main Menu

GABA Gold – 80 Caps

1,190 ден