GALVANIZE 100 WHEY | 1000 GR

1,490 ден1,790 ден (-17%)

Нема на залиха

Супериорна мешавина од веј протеин концентрат збогатена со веј изолат

 • 24гр високо квалитетен протеин во сервирање
 • Без додаден шеќер
 • Неверојатен вкус
 • 100% инстант за полесно мешање
 • Погоден за секоја употреба
Катеорија:

Супериорна мешавина од веј протеин концентрат збогатена со веј изолат

Формулиран преку години на експертиза Galvanize Chrome 100 Whey содржи импресивен профил на состојки богат со BCAA. Изграден за брза апсорпција, овој протеин ќе допринесе за раст и одржување на мускулната маса и здравјето на коските. Со цел да произведе извонредни продукти, Galvanize Nutrition работи само со произведувачи на високо квалитетни сирови материјали. Во адиција, протеините се тестираат и поминуваат низ ригорозни анализи, што резултира со продукт кој е секогаш со врвен квалитет.

100 Whey е стабилизиран со DigeZyme®, кој придонесува за полесно варење и апсорпција.

100 Whey е одлична опција за:

 • Оние кои се во потрага по високо квалитетен извор на протеин
 • Атлети кои се стремат кон дефинирано тело
 • За оние кои се на диета

Преглед на Galvanize Chrome 100 Whey:

 • 24гр високо квалитетен протеин во сервирање
 • Без додаден шеќер
 • Неверојатен вкус
 • 100% инстант за полесно мешање
 • Погоден за секоја употреба

Начин на употреба:

Додадете едно сервирање (32гр – една полна дозерка) во 250мл вода или обезмастено млеко. Земете две сервирања едно по тренинг и едно помеѓу оброци.

Main Menu

GALVANIZE 100 WHEY | 1000 GR

1,490 ден1,790 ден (-17%)