GALVANIZE ZMB PRO | 60 caps

690 ден890 ден (-22%)

Нема на залиха

ФОРМУЛА СО ЦИНК, МАГНЕЗИУМ И ВИТАМИН Б6

ФОРМУЛА СО ЦИНК, МАГНЕЗИУМ И ВИТАМИН Б6

Активните состојки на ZMB Pro формулата се Цинк, Магнезиум и Пиридоксин (Витамин Б6) кои се заслужни за повеќе здравствени придобивки. Некои од нив се:

  • Одржување на коските
  • Нормална протеинска синтеза
  • Одржување на нивото на тестостерон
  • Нормален метаболизам на јаглехидрати
  • Нормална функција на метаболизмот
  • Заштита на клетките од оксидативен стрес

Начин на употреба: Земете една капсула на ден со оброк

Состојки: Магнезиум Оксид, Говедски желатин (обвивка на капсулата), Агент против стврднување (Магнезиум Стеарат), Цинк Оксид, боја (Титан Диоксид), Пиридоксин ХЦЛ.

_ing_100_WHEY_900g.png

 

Main Menu

GALVANIZE ZMB PRO | 60 caps

690 ден890 ден (-22%)