Glutamass POWDER 600 gr

1,490 ден

Нема на залиха

Glutamass POWDER е додаток во исхраната со чист Л-глутамин во прав.

Без вкус.

Катеорија:

Yamamoto® Nutrition Glutamass POWDER е додаток во исхраната со чист Л-глутамин во прав.
Glutamass POWDER е соодветен за спортисти кои практикуваат интензивни физички вежби.
Глутаминот е најзастепена аминокиселина во крвта.
Глутаминот е неопходен во одредени ситуации, вклучувајќи го напорното вежбање, кога телото не може да ги исполни своите потреби со синтетизирање на глутамин.

Нутритивни информацииДневна доза: 1 мерица (5 g)Л-глутамин 5000 mgСОСТОЈКИ: Л-глутамин.Употреба: Додадете 1 лажичка (5 g) во 200 ml вода или друг пијалок и земајте еднаш во текот на денот или после тренинг.

Main Menu

Glutamass POWDER 600 gr

1,490 ден