GreenDay® ProVegan Ashwagandha KSM-66 Pure 60caps.

890 ден

На залиха

GreenDay® ProVegan Ashwagandha KSM-66 Pure е додаток на исхраната во форма на зеленчукови капсули V-Caps® Plus кои содржат патентиран екстракт (KSM-66) од коренот на растението Withinia somnifera познато како ашваганда.

GreenDay® ProVegan Ashwagandha KSM-66 Pure е додаток на исхраната во форма на зеленчукови капсули V-Caps® Plus кои содржат патентиран екстракт (KSM-66) од коренот на растението Withinia somnifera познато како ашваганда.

KSM-66 Ashwagandha (Withania somnifera) е водечка билка на Ајурведата, традиционалниот систем на медицина од Индија. Ashwagandha промовира рамнотежа во телото. Тоа е адаптогена билка која му помага на телото успешно да се прилагоди на стресни услови. Ашвагандата е една од ретките билки со значајни ефекти и врз психолошките и физиолошките аспекти на човековото функционирање.

Препорачана употреба: Земете една капсула дневно, препорачливо со оброк. Испијте со поголемо количество вода.

Активни состојки во сервирање :Ашваганда (withania somnifera) 500 mg Од која 5% витанолиди 25 mg.

Состав: KSM-66 ашваганда во прав (Withania somnifera, корен), зеленчукова капсула Vcaps® Plus (хипромелоза, боја: титаниум диоксид); агенс против згрутчување: микрокристална целулоза, зеленчуков магнезиум стеарат и силициум диоксид.

Предупредување за алергии: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен и школки.

Внимание: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца.Чувајте надвор од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Пред употреба на овој додаток во исхраната, консултирајте се со вашиот лекар. Чувајте на температура до 25°C на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба илискладирање.

Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

 

Main Menu

GreenDay® ProVegan Ashwagandha KSM-66 Pure 60caps.