GreenDay® ProVegan Gold GABA 90caps.

700 ден

Нема на залиха

  • Само една активна состојка
  • Когнитивна функција
  • Природен агенс за релаксирање на мозокот
Категории: ,

GreenDays® ProVegan Gold Gaba е додаток на исхраната во растителна капсула V-Caps® Plus со содржина на неесенцијална амино киселина, гама-аминобутерна киселина (ГАБА) која помага во одржување на активноста, перцепција на меморијата на околината, особено кај постарите лица и промовира менталната концентрација ги стимулира физичките и менталните капацитети.

Препорачана употреба: Земете една капсула дневно, препорачливо со оброк.Испијте со поголемо количество вода.

Активни состојки во сервирање: GreenDay® Gold GABA Гама амино-бутернакиселина 750 mg.

Состав: Гама амино-бутерна киселина, зеленчукова капсула Vcaps® Plus (хипромелоза, боја: титаниум диоксид); агенс против згрутчување: микрокристална целулоза, зеленчуков магнезиум стеарат и силициум диоксид.

Предупредување за алергии: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен и школки.

Внимание: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте надвор од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Пред употреба на овој додаток во исхраната, консултирајте се со вашиот лекар. Чувајте на температура до 25°C на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање. Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

Main Menu

GreenDay® ProVegan Gold GABA 90caps.

700 ден