GreenDay® Vegefiit Protein – 2000gr

2,690 ден

Нема на залиха

Придобивки:

» Лесно сварлив

» Лесна апсорпција

» Извор на протеин од зеленчук

» Помага во намалување на телесната тежина и зголемување на мускулна маса

» Содржи 75% протеин

» Само 1,1 грам масти по сервирање

Категории: ,

GreenDay® Vegefiit Protein e одлично решение за оние кои се во потрага по протеински продукт од зеленчук. Содржи изолат протеин од грашок Pisane®  , протеин од ориз и протеин од соја, со додаток од протеазни ензими AminoGen®, матрица од жито ModCarb™ и екстракти од овошје и зеленчук Fiit-ns®.

GreenDay® Vegefiit Protein обезбедува содржина од 75% протеин и неговото потекло е комплетно од зеленчук.

ModCarb™ е составен од комплексни јаглехидрати од целосно жито, и представува иновација во суплементацијата на енергија и сила. Создаден е од пет без глутен житни зрна -овес, киноа, амарант, леќа и просо. Оваа уникатна матрица од жито испорачува комплексни јаглехидрати кои помагаат во обезбедување на модулирана апсорпција, и со тоа постепено искористување од телото.

Fiit-ns® е бленд од екстракти од грејпфрут, грозје, зелен чај, гуарана и црн морков.

AminoGen® е природно изведен и патентиран растителен ензим, и е одличен за оние кои имаат потреба за подобрена дигестија.

Препорачана употреба: Помешајте 1 дозерка (30гр) со 250мл вода. Земете 2-3 сервирања дневно помеѓу обороци.

Состојки: Веге протеинска мешавина 87% (протеин од грашок изолaт Писане®, протеин од ориз, протеин од соја); какао во прав, ModCarb ™ (овесни трици без глутен, киноа, амарант, хе љда, просо), екстракти и концентрати од овошје и зеленчук Fiit-ns® (екстракт од зелен чај, екстракт од семе од гуарана, екстракти од црвено и бело грозје, екстракт од грејпфрут, црн морков екстракт, никотинамид), арома, патентирана мешавина на протеаза AminoGen® (малтодекстрин, протеази), засладувачи: стевиол гликозиди, сукралоза и ацесулфам-К.

 

Дополнителни информации

Вкус

Двојно чоколадо I Чоколадо кикирики карамела

Main Menu

GreenDay® Vegefiit Protein - 2000gr

2,690 ден