HAZELNUT BELGIAN CHOCOLATE 100gr

130 ден150 ден (-13%)

Нема на залиха

Нема додаден шеќер

Без палмово масло

100 г.

Катеорија:

Состојки: малтитол (38%), какао путер, стандарден млечен прав, лешници 10%, маса од какао, емулгатор: лецитин (соја); природна арома на ванила. Минимални 33,9% состојки од какао.

Нутритивни факти на 100g:

Енергија 2209 KJ / 534 kcal

Масти 41,5 г. од кои заситени 21,5 г.

Јаглехидрати 46,2 g од кои шеќери 7,8 г.

Протеини 7,7 g

Сол 0,15 г.

Main Menu