Hazelnut Chocolate 100gr

130 ден

Нема на залиха

Превкусна чоколада со лешници

  • Без додадени шеќери
  • Без палмино масло
  • Неверојатно добар вкус
  • Содржи шеќери кои природно се наоѓаат во производот

Состав: засладувач: малтитол 38%; какао путер, полномасно млеко во прав, лешници 10%, какао маса, емулгатор: сончоглед лецитин; вкус. Млечна чоколада: цврсти материи од какао: минимум 33,9%, млечни материи: минимум 20,5%. Може да содржи траги од други јаткасти плодови. Содржи природни шеќери.

Нутритивна вредност во 100 g: енергија 2139kj/517kcal; масти 39,2 g – од кои заситени 20,3 g; јаглехидрати 47,1 g – од кои шеќери 7,0 g; протеини 7,6 g; сол 0 g.

Чувајте затворено, на суво, темно место. Рок на употреба: означено на пакувањето

Main Menu

Hazelnut Chocolate 100gr

130 ден