Impact Whey Isolate, 1kg

1,900 ден

Нема на залиха

Катеорија:

Impact Whey Isolat е еден од најчистите протеини од сурутка, поминат преку високо интезивен прочистувачки процес, кој овозможува не денатурирање на протеинот, и секое сервирање содржи преку 90% протеин и само 1% масти.

Со својата висока содржина на протеин (22 грама на сервирање), Impact Whey Isolat е идеален за сите оние кои сакаат да ја зголемат дневната конзумација на протеин.

Не само што овој извор на протеин ќе помогне во подтикнувањето и одржувањето на мускулната маса, туку и лесно се меша и има прекрасен вкус.

Препорачана употреба: Додадете една дозерка (25 грама) во 150-250 мл вода или млеко, и испијте 30-60 минути пред или после тренинг.

 

Main Menu