Impact Whey Protein, 1kg

1,350 ден

Катеорија:

Impact Whey Protein® е произведен со користење првокласен концетрат од протеин од сурутка кој содржи 82% протеински состав. Ако барате производ од врвен квалитет по достапна цена тогаш сте на вистинското место.

Impact Whey Protein® е богат извор на концетрат од протеин од сурутка од вегетаријанско слатко сирење, добиена од водечките производители на сурутка. Освен тоа што протеинот од сурутка има најголема биолошка вредност, во себе содржи високо ниво на есенцијални и неесенцијални аминокиселини. Производниот процес користи уникатни технологии на мембранска филтрација сушење на ниски температури и притисок. Со тоа се обезбедува прецизно одвојување и концентррање на сурутката и зачувување на нејзините природни функции и високи прехрамбени дејства.

Нашиот Impact Whey Protein® нуди преку 82грама протеин на 100грама прав и содржи низок удел на лактоза и е богат со калциум. Претставува одличен извор на есенцијални амино киселини и содржи најголема концентрација на BCAA која може да се најде во природен протеин. Постојаност е клучен дел од нашиот процес за следење на квалитет и за да можеме да го одржиме на одредено ниво соработуваме со најголемите светски производители на сурутка.

Фракциите на протеин се: 44 % Бета лактоглобулин, 17 % Алфа лакталбумин, 1.5 % Бовин серум албумин, 8 % Имуноглобин G, 0.5 % Лактоферин, 26 % Гликомакропептид.

Клучни придобивки:
⇨Богат со потребни аминокиселини
⇨Придонесува за одржување на нормална мускулна и коскена функција
⇨Се смета како целосно комплетен протеин

Начин на употреба: Измешајте едно сервирање (25грама) во 250 – 350 мл вода или ниско-маслено млеко. Користете 1-3 пати дневно или по потреба.

Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балансирана исхрана и начин на живот.

 

See It Styled On Instagram

    Instagram did not return any images.

Shop By Department