Iso Prime CFM 28 gr

80 ден

Нема на залиха

Придобивки:
– протеинот придонесува за раст на мускулната маса
– протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
– исклучително висока содржина на протеин (90%)
– многу низок процент на лактоза
– одлична растворливост
– без аспартам
– засладено со sucralose Splenda®

 

Категории: , Ознака

 

IsoPrime CFM® Isolate pwd.

Amix™ IsoPrime CFM® е изолат протеин од сурутка со премиум квалитет кој содржи 90% протеин, со висока биолошка вредност. Овој високо квалитетен протеин е брзо сварлив за организмот. Содржи целосен спектрум на аминокиселини природно најдени во протеинот од сурутка, вклучувајќи и највисока концентрација на BCAA како и други есенцијални аминокиселини. CFM® виртуелно не содржи воопшто маст и лактоза!

Придобивки:
– протеинот придонесува за раст на мускулната маса
– протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
– исклучително висока содржина на протеин (90%)
– многу низок процент на лактоза
– одлична растворливост
– без аспартам
– засладено со sucralose Splenda®

Препорачана употреба: Помешајте една дозерка (30гр) од Amix™ IsoPrime CFM® во 200-300 мл вода или безмасно млеко. Земете 1-3 сервирања дневно помеѓу оброци, зависно од вашите дневни потреби од протеин.

Main Menu

Iso Prime CFM 28 gr

80 ден