Iso Whey Zero 2270 g

4,490 ден

На залиха

–       Без лактоза** –       Без шеќер –       Без глутен –       Без палмово масло
Катеорија:

Протеински напиток во прав со шеќери и засладувачи

Збогатена храна | без конзерванси

Препорачана употреба: Измешајте 1 сервирање (25 g = 1 рамен дозер полн до горната ознака = 2 полни лажици) од производот со 200 ml или 350 ml** вода во шејкер. (**Во случај на поголемо разредување, готовиот производ за пиење е без лактоза.) Во деновите кога имате тренинг земете 1 сервирање наутро и 1 сервирање веднаш по тренинг. Во деновите кога одморате, земете 1 сервирање наутро и 1 сервирање навечер.

Состав: протеински изолат од сурутка 82% [протеински изолат од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], Л-глутамин 5,5%, кремер [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а), глукозен сируп, сукроза, млечен протеин, стабилизатор (калиум фосфат), агенс против згрутчување (калциум фосфат)], ароми, чоколадо во прав [какао маса, какао путер, какао во прав со намалена масленост, емулгатор: лецитини (соја), арома], емулгатор: лецитини (соја), згуснувач (карагенан, ксантанова гума), цимет, сол, агенс против згрутчување (силициум диоксид), Л-леуцин 0,2%, Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, засладувач (сукралоза).

Произведено во погон во кој се процесираат производи кои содржат: млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

Нутритивни информации | Сервирање: 25 g | Вкупно сервирања во пакувањето: 1 / 20 / 36 / 72 / 90

Дневна доза: 2 сервирања (50 g)

  во 100 g РВ*** (100 g) во 25 g во 50 g
Енергија 1579 kJ / 372 kcal 19% 395 kJ / 93 kcal 790 kJ / 186 kcal
Масти 1,6 g 2% <0,5 g 0,8 g
  Од кои заситени 1 g 5% 0,3 g 0,5 g
Јаглехидрати 5,2 g 2% 1,3 g 2,6 g
  Од кои шеќери 0,8 g <1% <0,5 g <0,5 g
Протеини 84 g 168% 21 g 42 g
Сол 0,71 g 12% 0,18 g 0,36 g

***Референтна вредност за просечно возрасно лице (8400 kJ / 2000 kcal)

Без шеќер: <0,5 g шеќер / 100 ml подготвен напиток. Без глутен според регулативата на ЕУ. **Без лактоза: <0,1 g лактоза / 100 ml подготвен напиток.   Просечно количество на аминокиселини во 1 сервирање (25 g):

Есенцијални аминокиселини Условно есенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Хистидин 375 mg Аргинин 502 mg Аланин 959 mg
Изолеуцин* 1178 mg Цистеин 638 mg Аспартамска киселина 2141 mg
Леуцин* 2170 mg Глутамин и Глутамична киселина 4302 mg Глицин 357 mg
Лизин 1839 mg Пролин 1106 mg Серин 951 mg
Метионин 470 mg Тирозин 596 mg    
Фенилаланин 639 mg        
Треонин 1294 mg        
Триптофан 342 mg        
Валин* 1141 mg        
9448 mg   7144 mg   4408 mg

*Вкупно аминокиселини со разгранет ланец: 4489 mg.

Дополнителни информации

Вкус

Black Biscuit, Chocolate, Cookies and Cream, Hazelnut, White chocolate

Main Menu