ISO100 HYDROLYZED | 2200 gr

4,990 ден

На залиха

КОЛИЧИНА ВО СЕРВИРАЊЕ
ПРОТЕИН
25 гр
BCAAS
5.7 гр
LEUCINE
2.7 гр
Clear
SKU: N/A Категории: , Ознака

─ Најдобриот изолат во светот пред и по тренинг! ─
Секој што е во потрага по силно и издефинирано тело знае за големиот предизвик за оптимален мускулен развој и потребата за правата количина на калории. За тоа е задолжителен  продукт со највисок квалитет, кој ја содржи правата количина на високо квалитетен протеин со најмал можен број на калории.

ISO100 HYDROLYZED е супер премиум комбинација од хидролизиран веј изолат и веј изолат – најнапредната формула од DYMATIZE. Преку ензимска хидролиза веј протеин изолатот е обработен во аминокиселнски ланец, што го прави уште полесен за варење. ISO100 HYDROLYZED е перфектен избор пред и по тренинг. Без шеќер и масти и помалку од неверојатни 116 калории по сервирање.

 • Најдобриот изолат во светот
 • “Награда за најдобар изолат” 5 години по ред (2013-2017)
 • 25 гр веј протеин изолат по доза
 • Секое сервирање содржи 5,6–5,8 гр BCAAs*
 • Без шеќер и масти и помалку од неверојатни 116 калории по сервирање
 • Без глутен
 • Без лактоза
 • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
per 100gper portion (30g*)
Energy kJ (kcal)1555 (366)467 (110)
Fat0,4 g0,1 g
of which saturates0,2 g0,1 g
Carbohydrate7,6 g2,3 g
of which sugars1,6 g0,5 g
Protein82 g25 g
Salt0,85 g0,26 g  

Аминокиселински профил:

per 100gper portion (30g*)
**L-Valine4,9 g1,5 g
**L-Leucine8,9 g2,7 g
**L-Isoleucine5,0 g1,5 g
L-Alanine4,2 g1,3 g
L-Arginine2,0 g599 mg
L-Aspartic acid8,9 g2,7 g
L-Cysteine1,8 g537 mg
L-Glutamic acid15 g4,5 g
Glycine1,3 g405 g
**L-Lysine7,9 g2,4 g
**Histidine1,4 g435 mg
**L-Methionine1,9 g561 mg
**L-Phenylalanine2,6 g766 mg
L-Proline4,7 g1,4 g
L-Serine4,0 g1,2 g
**L-Threonine5,7 g1,7 g
**L-Tryptophan1,3 g384 mg
L-Tyrosine 2,3 g689 mg

 

 

СОСТОЈКИ

Hydrolized whey protein isolate (milk) (50%), whey protein isolate (milk) (46%), emulsifiers (sunflower lecithin, soy lecithin), flavouring, salt, sweeteners (sucralose, steviol glycosides), anti-foaming agent (dimethyl polysiloxane).

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
 • 1-2 порции на ден. Уживајте во прекрасниот вкус пред тренинг, по тренинг или во било кое време ви е потребен високо протеински напиток.

 

Сите Dymatize продукти кои го содржат Informed-Sport сертификатот се тестирани за банирани супстанции од world-class sports анти-допинг лабораторијата LGC. 
 Во адиција, Informed-Sport гарантира дека сите продукти се произведени по високи стандарди и се безбедни за употреба за сите атлети.

 

Additional information

Вкус

Ванила, Чоколадо, Колачи, Јагода, Сладолед Од Портокал

See It Styled On Instagram

  Instagram did not return any images.

Shop By Department