KFD PREMIUM CREATINE – 500 G– sex on the beach cocktail

590 ден790 ден (-25%)

Нема на залиха

KFD Creatine. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи.

Катеорија:

KFD Creatine. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи.

Состав: креатин монохидрат, регулчатор на киселост: лимонска киселина, арома, екстракт од цвекло, засладувачи: сукралоза и стевиол гликозиди.

Предупредување: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не го користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Производот не е наменет за лица кои имаат болести на црниот дроб или бубрезите.

Начин на складирање: Чувајте во затворено пакување, во чиста и проветрена просторија, на собна температура. Чувајте надвор од дофат на деца. 

Нутритивни факти                                 

Днезвна доза                                         5 g

Вкупно порции во пакувањето              100

Количество во                                        1 дневна доза

Креатин монохидрат                             4609 mg

Од кој креатин                                       4055 mg

Main Menu

KFD PREMIUM CREATINE – 500 G– sex on the beach cocktail

590 ден790 ден (-25%)