KFD PREMIUM GLUTAMINE – 500 G – Tropical Fruit

990 ден1,390 ден (-29%)

Нема на залиха

  • Економично пакување
  • Поддршка за имунитет и регенерација
  • Интересен спектар на вкусови
Катеорија:

Состав: Л-глутамин, регулатор на киселост: лимонска киселина, арома, агенс против згрутчување: силициум диоксид, засладувачи: сукралоза и  стевиол гликозиди.

Предупредување: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не го користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Производот не е наменет за лица кои имаат болести на црниот дроб или бубрезите.

Начин на складирање: Чувајте во затворено пакување, во чиста и проветрена просторија, на собна температура. Чувајте надвор од дофат на деца.

Нутритивни факти                                 

Днезвна доза                                         10 g

Вкупно порции во пакувањето              50

Количество во                                        1 дневна доза

Л-глутамин                                             9290 mg

Main Menu

KFD PREMIUM GLUTAMINE – 500 G – Tropical Fruit

990 ден1,390 ден (-29%)