KFD PREMIUM WPC 82 – 900 G White Chocolate

990 ден1,190 ден (-17%)

Нема на залиха

Premium WPC 82 Премиум протеински концентрат од сурутка. 

Why choose KFD?

Fast Delivery
Lowest Prices
Best Quality Guarantee
Катеорија:

Premium WPC 82 Премиум протеински концентрат од сурутка. Содржи засладувачи.

Начин на складирање: Чувајте во затворено пакување, во сува и проветрена просторија, на собна температура. Чувајте надвор од дофат на деца.

Предупредување: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не го користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Не се препорачува за деца под 14 години. Производот не е наменет за лица кои имаат болести на црниот дроб или бубрезите.

Нутритивни факти 100 g 60 g 

Дневна доза

30 g 

1 порција

Енергетска вредност 377 kcal 

1577 kJ

226 kcal 

946 kJ

113 kcal 

473 kJ

Масти 

Од кои заситени масни киселини

4,3 g 

2,8 g

2,6 g 

1,7 g

1,3 g 

0,8 g

Јаглехидрати 

Од кои шеќери

2,5 g 

2,5 g

1,5 g 

1,5 g

0,8 g 

0,8 g

Протеини 82 g 49,2 g 24,6 g
Сол 1,5 g 1 g 0,5 g
Протеински концентрат од сурутка 97 g 58 g 29 g

 

 

Состав: протеински концентрат од сурутка (од млеко), арома, регулатор на киселост: лимонска киселина, сол, засладувач: сукралоза.

Препорачана употреба: Додадете едно сервирање – 30 g (околу 2 дозери), во сад со 200-250 ml млеко или вода и добро измешајте. Користете веднаш по подготовка. Не земајте повеќе од два пати дневно.

Main Menu

KFD PREMIUM WPC 82 – 900 G White Chocolate

990 ден1,190 ден (-17%)