KNOCKOUT™ 2.0

1,700 ден

На залиха

KNOCKOUT 2.0 е производ внимателно составен од висококвалитетни активни состојки, поддржан од бројни студии и стотици позитивни критики, тестирани и препорачани од елитниот тим на спортисти Олимп Тим.

Категории: ,
KNOCKOUT 2.0 е производ внимателно составен од висококвалитетни активни состојки, поддржан од бројни студии и стотици позитивни критики, тестирани и препорачани од елитниот тим на спортисти Олимп Тим.
ФОРМУЛА ЗА ЕКСТРЕМНА НАПУМПАНОСТ
Комбинацијата на Л-Аргинин и Л-Цитрулин ни дава ефект на неверојатна мускулна напумпаност, ја подобрува васкуларизацијата, додава мотивација и ја зголемува моќноста за време на интензивен напорен тренинг. Високата доза на активни состојки по порција ви заштедува време и пари.
ФОРМУЛА ЗА ФОКУС И РЕГЕНЕРАЦИЈА
Бета-Аланинот го подобрува производството на енергија во мускулните клетки и ја зголемува издржливоста, фокусот и мотивацијата за време на тренингот.
Тауринот помага со поефикасен транспорт на хранливи материи до мускулите. Исто така, промовира регенеративни процеси по вежбањето, со намалување на производството на серотонин.
Л-Тирозинот го намалува физичкиот и менталниот замор предизвикан од пролонгиран, интензивен физички напор со одржување на оптимални нивоа на невротрансмитери. Ја подобрува концентрацијата, ја поддржува активноста на мозокот и ја зголемува отпорноста кон стресот за време на тренинзи со висок интензивен напор.
ENERGY KICK ЕНЕРГЕТСКА ФОРМУЛА
Кофеинот го стимулира централниот нервен систем, ја подобрува концентрацијата и го елиминира заморот. Тој има корисен ефект врз кардиоваскуларната и респираторната функција, бронходилатацијата и го олеснува дишењето. Тој помага да се намали мускулната болка предизвикана од интензивен физички напор и ја подобрува издржливоста. Кофеинот, исто така, ја зголемува температурата на телото и метаболизмот, на тој начин, исто така, го промовира процесот на согорување на маснотии. Со намалување на нивото на шеќер во крвта, исто така го намалува ризикот од дијабетес и заболување на црниот дроб.
Екстрактот од Гуарана ефективно ја стимулира целокупната физичка кондиција на телото, ја подобрува издржливоста и концентрацијата, ја стимулира топлината на телото, метаболизмот и нервниот систем и го намалува чувството на глад.
Екстрактот на јачменот (Hordeum vulgare L.) промовира концентрација, ја подобрува физичката активност и го намалува заморот и неподготвеноста да вежба.
Capsicum annuum var. Longum Sendtn. Го зголемува имунитетот и го намалува нивото на лош холестерол. Капсаицинот ја зголемува количината на топлина произведена од телото. Го подобрува искористувањето на енергијата за време на тренингот, истовремено намалувајќи ја стапката на масна синтеза кај адипоцитите, забавувајќи го нивниот раст.
Екстрактот од црн пипер има значајни антиоксидантни, антибактериски и антимикробни ефекти кои им помагаат на имунолошкиот систем.

Main Menu