L-Carnitine 2000 – 1000 ml

Нема на залиха

  • Топење на мастите
  • 2000 мг L-карнитин во сервирање
  • Брза апсорпција
SKU: 1500 Категории: ,

L ‑ Carnitine Comfortable Shape 2000 е моќен концентрат на L ‑ карнитинот во течна форма. L ‑ Карнитинот е аминокиселина, е супстанца што ја користи телото за производство на енергија од слободни масни киселини. L ‑ Карнитинот помага со намалување на заморот , подобрување на физичките перформанси,подобрување на метаболизмот,намалување на холестеролот во крвта и намалување на прекумерната телесна тежина. Производот исто така го подобрува имунолошкиот систем, ја обновува мукозата на гастроинтестиналниот тракт, ја нормализира кардиоваскуларната активност, го смирува нервниот систем и се гарантира добро расположение!

Употреба: Земете едно сервирање дневно (20 ml) течен Л-карнитин, чист или растворен во вода.

За вкус : Зелен чај и лимон

Нутритивни факти  Во 100 ml  Во сервирање

Енергетска вредност 12,9 kJ (3,0 kcal) 2,6 kJ (0,6 kcal)
Масти < 0,1 g < 0,1 g
од кои заситени масни киселини <0,1 g < 0,1 g
Јаглехидрати 0,2 g < 0,1 g
од кои шеќер 0,1 g < 0,1 g
Протеин < 0,1 g < 0,1 g
Сол <0,1 g < 0,1 g
Л-карнитин 10000 mg 2000 mg
Екстракт од зелен чај 100 mg 20 mg
-од кои кофеин 7.1 mg 1.4 mg
-од кои полифеноли 10 mg

Состав: Вода, Л-карнитин (10%), концентрат сок од лимон (1%), закиселувачки агенс (млечна киселина), арома, средство за зачувување (калиум сорбат ), екстракт од зелен чај, засладувачи (цикламат натриум, ацесулфам-К, сахарин ), Емулгатор Е47

За вкус: Цитрус

Нутритивни факти  Во 100 ml  Во сервирање

Енергетска вредност 16,3kJ (3,8 kcal) 3,3kJ (0,8kcal)
Масти < 0,1 g < 0,1 g
од кои заситени масни киселини <0,1 g < 0,1 g
Јаглехидрати 0,2 g < 0,1 g
од кои шеќер 0,1 g < 0,1 g
Протеин < 0,1 g < 0,1 g
Сол <0,1 g < 0,1 g
Л-карнитин 10000 mg 2000 mg

Состав: вода, Л-карнитин (10%), закиселувачки агенс (млечна киселина), арома, средство за зачувување (калиум сорбат), засладувачи (натриум цикламат, ацесулфам-К, сукралоза, сахарин), емулгатор Е471.

За вкус: Ананас

Нутритивни факти  Во 100 ml  Во сервирање

Енергетска вредност 59,3kJ (13,9 kcal) 11.9 kJ (2.8 kcal)
Масти < 0,1 g < 0,1 g
од кои заситени масни киселини <0,1 g < 0,1 g
Јаглехидрати 2,5 g  0,5 g
од кои шеќер 2,5 g  0,5 g
Протеин < 0,1 g < 0,1 g
Сол <0,1 g < 0,1 g
Л-карнитин 10000 mg 2000 mg

Состав: вода, Л-карнитин (10%), концентрат од сок од ананас (5%), средство за закиселување (лимонска киселина), арома, средство за зачувување (калиум сорбат), засладувачи (натриум цикламат, ацесулфам-К, сахарин), емулгатор Е4 .

 

Дополнителни информации

Вкус

Лимон со зелен чај, Ананас, Цитрус

Main Menu

L-Carnitine 2000 – 1000 ml