L-Carnitine Comfortable Shape 2000 Bottle Pineapple flavor - NoLimit.mk

L-Carnitine Comfortable Shape 2000 Bottle Pineapple flavor

1,190 ден1,490 ден (-20%)

На залиха

  • Топење на мастите
  • 2000 мг L-карнитин во сервирање
  • Брза апсорпција

L‑Carnitine Comfortable Shape 2000 е моќен концентрат на L ‑ карнитин во течна форма. L ‑ Карнитинот е аминокиселина, супстанција слична на витамин што ја користи телото за производство на енергија од слободни масни киселини. L ‑ Карнитинот помага да се намали заморот, да се обноват физичките перформанси, да се подобри метаболизмот, го намалува холестеролот во крвта и ја намалува прекумерната телесна тежина. Производот исто така го подобрува имунолошкиот систем, ја обновува мукозата на гастроинтестиналниот тракт, ја нормализира кардиоваскуларната активност, го смирува нервниот систем и  гарантира добро расположение!

Начин на употреба: Испијте 1 сервирање (20мл) од L-карнитинот чист или помешан со вода.

 

Supplement FactsServing Size: 20 ml

Servings Per Container: 50

Amount Per 100 ml Per Serving
Energy Value 12.9 kJ (3.0 kcal) 2.6 kJ (0.6 kcal)
Fat < 0.1 g < 0.1 g
– of which Saturated Fatty Acids < 0.1 g < 0.1 g
Carbohydrates 0.2 g < 0.1 g
– thereof Sugar 0.2 g < 0.1 g
Protein < 0.1 g < 0.1 g
Salt < 0.1 g < 0.1 g
L-Carnitine 10000 mg 2000 mg
Green Tea Extract 100 mg 20 mg
– of which Caffeine 7.0 mg 1.4 mg
– of which Polyphenols 50 mg 10 mg

Main Menu

L-Carnitine Comfortable Shape 2000 Bottle Pineapple flavor

1,190 ден1,490 ден (-20%)

Додади во кошничка