L-carnitine Liquid – 25 ml

120 ден

Нема на залиха

  •  Ампули за пиење со Л-карнитин и витамин Б6 со шеќер и
    засладувачи.
  • 1000 мг висококвалитетен L-карнитин (Carnipure ) во практична ампула.
  • Без аспартам.
  • Погодно за вегетеријанци и вегани.

Како спортист, поставувате амбициозни цели и сакате целосно да го достигнете својот потенцијал. Л-карнитинот е добро познат додаток во исхраната меѓу спортистите. PowerBar L-Carnitine нуди 1000 мг висококвалитетен L-карнитин во практична ампула.

Препорачана употреба: 1 ампула дневно. Протресете добро пред употреба. Измешајте јасодржината од ампулата со напиток по ваш избор.

Нутритивни информации Во 1 ампула (= 25 ml)
Л-карнитин 1000 mg
Витамин Б6 0,21 mg (15%**)
** % од нутритивна референтна вредност

Состав: вода, Л-карнитин, фруктоза, киселина (лимонска киселина), конзерванс (калиум сорбат),
засладувачи (натриум цикламат, ацесулфам K, натриум захарин), природни ароми, витамин Б6
(пиридоксин хидрохлорид).

Чувајте на ладно и суво место. Рок на употреба: означено на пакувањето.

 

Main Menu

L-carnitine Liquid - 25 ml

120 ден