Lion Kids D (90 таблети)

844 ден

На залиха

мултивитамини за деца

Lion Kids + D е вкусен мултивитамински и минерален комплекс за жвакање, збогатен со витамин Д, кој не е штетен за забите. Таблетките се во форма на животни, создадени специјално за деца. Не содржат шеќер и ксилитол, а природниот засладувач кој го содржат го намалува ризикот за развој на кариес.

За кого се препорачува?
– за секојдневна употреба кај деца со цел да се обезбеди соодветен внес на витамини, минерали и елементи во траги потребни за поддршка на соодветниот развој и отпорноста на заболувања,

– на секој родител на кој му е важно да го зачува здравјето на своето дете, притоа намалувајки го ризикот од кариес,

– на секој кој преферира таблети за жвакање,

– на секој кој е во потрага по комплексен производ кој содржи витамин Д.

Состав
1500И.Е.     Бета каротен
7И.Е.            Витамин Е
0.5мг           Витамин Б1
0.6мг           Витамин Б2
1мцг             Витамин Д
7мг               Ниацинамид
3мг               Пантонтенска киселина
0.7мг            Витамин Б6 (пиридоксин)
35мцг          Биотин
100мцг        Фолна киселина
1.6мг            Инозитол
1мцг             Витамин Б12
35мг             Витамин Ц
10мг             Калциум
10мг             Фосфор
10мцг          Јод
3мг              Железо
5мг              Магнезиум
70мцг         Бакар
2мг              Цинк
100мцг       Манган
2мг              Калиум
10мцг         Селен
5мцг           Хром

Дозирање: за деца, 1-3 таблети за жвакање дневно или по препорака на лекар

Main Menu

Lion Kids D (90 таблети)