LipoLean Men-Cut Packs – 20 packs

1,290 ден

На залиха

Safflower oil
» Помага за зголемување на мускулната маса

Capsicum
» Го поддржува метаболизмот на масти и јаглени хидрати
» Придонесува за одржување на управувањето со тежината
» Ја поддржува термогенезата

Salix Alba
» Придонесува за одржување на нормална функција на зглобовите и мускулите и за зајакнување на телото

Green Tea
» Го поддржува метаболизмот на мастите
» Придонесува за одржување на управувањето со тежината
» Придонесува за заживување на телото
» Помага во одржување на нормално ниво на гликоза и холестерол во крвта

Citrus aurantium
» Го поддржува метаболизмот на мастите
» Придонесува за одржување на управувањето со тежината

Ginger
» Придонесува за одржување на нормална функција на зглобовите и мускулите
» Обезбедува виталност и енергија

Guarana
» Го поддржува метаболизмот на мастите
» Придонесува за одржување на управувањето со тежината
» Придонесува за нормална физичка и ментална виталност

Piper nigrum (BioPerine®)
» Придонесува за нормално варење и телесна тежина

LipoLean Men-Cut Packs е напредна формула ексклузивно развиена со Dennis Wolf. Секое пакување содржи  уникатни Licaps® капсули исполнети со течност, што гарантира максимална апсорпција. Се состои од конјугирана линолеинска киселина, Л-карнитин, таурин, холин, инозитол, триметилглицин, витамин Б6 и многу други растителни екстракти и ефективни соединенија.

Препорачана употреба: Земете ја содржината од една кесичка 30-60 минути пред физичка активност. Испијте со поголемо количество вода.

Нутритивни факти во сервирање: Течна активна формула CLA (конјугирана линолеинска киселина) од масло од шафран 780 mg, Л-карнитин (од Л-карнитин тартрат) 604 mg,Таурин 550 mg,Холин битартрат 550 mg,Инозитол 550 mg, Триметилглицин 250 mg, Екстракт од Garcinia Cambogia (стандардизиран за 50% HCA – хидроксицитрична киселина) 250 mg,Кофеин 190 mg, Л-метионин 100 mg, Екстракт од пиперка 60 mg,Екстракт од кора од бела врба (стандардизиран за 15% салицин) 20 mg, Л-триптофан 10 mg, Citrus Aurantium (стандардизиран за 6% синефрин) 10 mg, Екстракт од зелен чај (стандардизиран за 98% полифенол) 8 mg, Екстракт од ѓумбир (Zingiber Officinale) – корен (стандардизиран за 20% гингероли) 6 mg, BioPerine® (стандардизиран за 95% пиперин) 5 mg, Сушен екстракт од гуарана (стандардизиран за 20% кофеин) 4 mg,Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 4,3 mg (307%).*ПДВ -% од препорачан дневен внес.

Состав: конјугирана линолеинска киселина (CLA) од масло од шафран, Л-карнитин тартарат, таурин, холин битартрат, инозитол, триметилглицин, екстракт од Garcinia cambogia (кора од сушено овошје), желатинска капсула LiCaps® (направена од чист желатин, бои: аllura red AC, sunset yellow, титаниум диоксид), кофеин, Л- метионин, екстракт од пиперка (Capsicum annum – плод); екстракт од кора од бела врба (Salix alba), стабилизатор: хидроксипропил метилцелулоза Methocel®; Л-триптофан, екстракт од Citrus aurantium (плод), екстракт од зелен чај (Camellia sinensis – лист), средства против стврднување: магнезиум стеарат, силициум диоксид; екстракт од ѓумбир (Zingiber officinale), Piper nigrum (Bioperine® – плод), пиридоксин хидрохлорид(витамин Б6), сушен екстракт од гуарана (Paullinia cupana – семе).

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен, школки, јаткасти плодови и кикирики.

Содржи кофеин – не се препорачува за деца или бремени жени. (Содржи кофеин – 190 mg на 1 порција )

Внимание: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца.Чувајте надвор од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Пред употреба на овојдодаток во исхраната, консултирајте се со вашиот лекар. Чувајте на температура до 25°C на ладно и сувоместо, подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.Боите Allura red AC и sunset yellow може негативно да влијаат на активноста и вниманието кај децата .Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето. Ограничете ја употребата на лекови, храна или пијалоци што содржат кофеин додека го земате овој производ. Избегнувајте го овој производ ако сте алергични на аспирин, имате висок крвен притисок, аритмии, глауком, напади, чир, отежнато мокрење, зголемена простата, дијабетесили проблеми со тироидна жлезда, крв, црн дроб или нарушувања во исхраната.

 

Main Menu

LipoLean Men-Cut Packs - 20 packs