Maxler Double Layer Bar – 60g – Чоколадо

110 ден

Нема на залиха

  • Дополнителен извор на протеин.
  • Одличен вкус.

Maxler Double Layer Bar е идеален протеински бар за љубителите на чоколадо. Со богат вкус и повеќе од 24гр. протеин. 3 вида на протеин, со ниско ниво на шеќер, масти и калории. Одличнен протеински бар кој ќе ве засити и ќе направи да се чувствувате спремно за секакви предизвици.

Нутритивни вредности во 60гр.
Енергетска вредност-191kcal
Масти-5,2гр
Заситени масти- 2,7гр
Јаглехидрати-13,8гр
Шеќери-0,7гр
Полиоли-12,6гр
Влакна 6,3гр
Протеин 24,2гр
Сол 0,18гр

Main Menu

Maxler Double Layer Bar - 60g - Чоколадо

110 ден