Maxler Double Layer Bar – 60g – Јагода Ванила

110 ден

Нема на залиха

  • Дополнителен извор на протеин.
  • Одличен вкус.

Maxler Double Layer Bar е идеален протеински бар за љубителите на чоколадо. Со богат вкус и повеќе од 24гр. протеин. 3 вида на протеин, со ниско ниво на шеќер, масти и калории. Одличнен протеински бар кој ќе ве засити и ќе направи да се чувствувате спремно за секакви предизвици.

Нутритивни вредности во 60гр.
Енергетска вредност-197kcal
Масти-5,6гр
Заситени масти- 2,8гр
Јаглехидрати-14,7гр
Шеќери-1,8гр
Полиоли-12,8гр
Влакна 5,3гр
Протеин 24,3гр
Сол 0,17гр

Main Menu

Maxler Double Layer Bar - 60g - Јагода Ванила

110 ден