Maxler Double Layer Bar – 60g – Солена Карамела

110 ден

Нема на залиха

  • Дополнителен извор на протеин.
  • Одличен вкус.

Maxler Double Layer Bar е идеален протеински бар за љубителите на чоколадо. Со богат вкус и повеќе од 24гр. протеин. 3 вида на протеин, со ниско ниво на шеќер, масти и калории. Одличнен протеински бар кој ќе ве засити и ќе направи да се чувствувате спремно за секакви предизвици.

Нутритивни вредности во 60гр
Енергетска вредност-193kcal
Масти-5,1гр
Заситени масти- 2,7гр
Јаглехидрати-14,8гр
Шеќери-2гр
Полиоли-12,5гр
Влакна 5,6гр
Протеин 24гр
Сол 0,4гр

Main Menu

Maxler Double Layer Bar - 60g - Солена Карамела

110 ден