Menopausal Formula (135 капсули)

2,506 ден

Нема на залиха

 

  • За време на менопаузата и по нејзиното завршување се менуваат женското тело и метаболизмот. Menopausal Formula е комплексен додаток во исхраната кој во својот состав содржи минерали, витамини како и билки за овој период од животот на жената.

 

СОСТАВ

50 мцг Витамин А, 4.5 мг Бета каротен, 2 мцг Витамин Д3, 100 мг Витамин Ц, 40 мг Витамин Е, 2.5 мг Витамин Б1, 2.5 мг Витамин Б2, 7.5 мг Витамин Б3, 40 мцг Витамин Б4, 5 мг Витамин Б5, 2.5 мг Витамин Б6 (пиридоксин),5 мцг Витамин Б12, 30 мцг Биотин, 2.5 мг ПАБА, 2.5 мг Холин, 2.5 мг Инозитол, 100 мг Калциум, 50 мг Магнезиум, 10 мг Калиум, 3 мг Цинк, 200 мцг Бакар, 1 мг Железо, 500 мцг Манган, 15 мцг Јод, 10 мцг Селен, 20 мцг Хром, 15 мцг Молибден, 300 мцг Бор, 650 мцг Полско коњско опавче, 7.5 мг Анџелика, 10 мг Сибирски женшен, 10 мг Екстракт од сладок корен, 10 мг Корен од црн кохош, 10 мг Питом трн, 10 мг Кострика, 1 мг Биофлавоноид комплекс

Дозирање: 3 х 3 капсули дневно или по препорака на лекар

Main Menu

Menopausal Formula (135 капсули)

2,506 ден