MICELLAR CASEIN PERFECTION | 2000gr 80дози

2,490 ден

Нема на залиха

Micellar Casein Perfection е протеински шејк во прав со засладувачи. Micellar Casein Perfection е идеален протеински шејк за пред спиење.

Катеорија:

Micellar Casein Perfection е протеински шејк во прав со засладувачи. Micellar Casein Perfection е идеален протеински шејк за пред спиење.

  • Протеините учествуваат во растот на мускулната маса.
  • Протеините учествуваат во одржувањето на мускулната маса.

 

Состав: мицеларен казеин протеин (млеко), згуснувачи (гуарова и ксантанова гума), вкус, полномасно млеко во прав, инулин, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К).

По отворањето добро затворете. Складирајте на ладно, суво и темно место.

Препорачана употреба: Измешајте 1 дозерка Micellar Casein Perfection (25 g) со 300 ml вода.

 

Нутритивни факти: во 100 g во 25 g
Енергија 1555 kJ / 371 kcal 389 kJ / 93 kcal
Масти 1,8 g  0,4 g
   од кои заситени  масни киселини 1,2 g 0,3 g
Јаглехидрати 6,0 g 1,5 g
   од кои шеќери 4,7 g 1,2 g
Влакна 2,5 g 0,6 g
Протеини 81,5 g 20,4 g
Сол 0,26 g 0,06 g

 

Аминокиселини во 25 g

Л-аланин 630 mg Л-хистидин 515 mg* Л-пролин 1870 mg
Л-аргинин 706 mg Л-изолеуцин 1011 mg* Л-серин 1069 mg
Л-аспартамска киселина 1488 mg Л-леуцин 1832 mg* Л-треонин 859 mg*
Л-цистеин 229 mg Л-лизин 1603 mg* Л-триптофан 267 mg*
Л-глутамична киселина 4122 mg Л-метионин 534 mg* Л-тирозин 1011 mg
Глицин 363 mg Л-фенилаланин 935 mg* Л-валин 1221 mg*

*есенцијални аминокиселини.

Дополнителни информации

Вкус

Cookies & Cream

Main Menu

MICELLAR CASEIN PERFECTION | 2000gr 80дози

2,490 ден