MILK BELGIAN CHOCOLATE 100 gr - NoLimit.mk

MILK BELGIAN CHOCOLATE 100 gr

130 ден150 ден (-13%)

Нема на залиха

Нема додаден шеќер

Без палмово масло

100 г.

Катеорија:

Состојки: Засладувачи: малтитол (42%), какао путер, стандарден млечен прав, паста од какао, емулгатори: лецитини (соја); природна арома на ванила. Минимални 33,9% состојки од какао.

Нутритивни факти на 100g:

Енергија (kJ / kcal) 2075/501

Маст 36.9g од кои заситени маснотии 23.0g

Јаглени хидрати 50,7гр од кои шеќери 8,4гр

Протеини 6,9g

Сол 0,17гр

Main Menu

MILK BELGIAN CHOCOLATE 100 gr

130 ден150 ден (-13%)