Milk Chocolate 100gr

130 ден

Нема на залиха

Превкусна млечна чоколада

  • Без додадени шеќери
  • Без палмино масло
  • Неверојатно добар вкус
  • Содржи шеќери кои природно се наоѓаат во производот

Состав: Засладувач: малтитол 42%; какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгатор: сончоглед лецитин; вкус. Млечна чоколада: цврсти материи од какао: минимум 33,9%, млечни материи: минимум 20,5%. Може да содржи траги од јаткасти плодови. Содржи природни шеќери.

Нутритивна вредност во 100 g: енергија 2059kj/497kcal; масти 36,6 g – од кои заситени 22 g; јаглехидрати 50,4 g – од кои шеќери 7,8 g; – од кои полиоли 41,6 g; протеини 6.8 g; сол 0.2 g.

Чувајте затворено, на суво, темно место. Рок на употреба: означено на пакувањето

Main Menu

Milk Chocolate 100gr

130 ден