MUSCLEPHARM ASSAULT ENERGY+ENDURANCE

1,290 ден

Нема на залиха

• Зголемување на сила и мускулна издржливост

• Интензивна енергија, зголемен фокус и подобрување на потрошувачката на енергија

• Го одложува заморот на мускулите, се бори против деградацијата на мускулите

• Ги враќа нивоата на АТП и менталната будност

Катеорија:

Oвој продукт за пред-тренинг содржи големи, клинички ефективни дози на состојки кои се докажани во добивање моментална енергија и ментален лифт и за подобрување на атлетските перформанси за време на интензивнот тренинг.

ASSAULT (енергија + издржливост) од страна на MusclePharm вклучува состојки поткрепени со клинички истражувања и секоја серија продукти се тестира од забранети супстанции или загадувачи. Ова го прави овој стимуланс совршен избор за сите видови спортисти, професионалци или аматери. Формулата вклучува креатин монохидрат, бета-аланин, амино киселини, витамини и други клучни состојки кои обезбедуваат неспоредлива, долготрајна енергија, го намалуваат заморот и ги зголемуваат вашите перформанси за време на интензивниот тренинг.

Начин на употреба: Помешајте 1 дозерка прав со 300мл ладна вода и испијте 20-30 минути пред тренинг.

30 сервирања во пакување

Нутритивни факти во         100г               во 11,5г проција

Енерија (кЈ/кцал)              73/17                   8/2

Масти                                0                         0

Од кои заситени                  0                         0

Јаглехидрати                    3,83г                    0,44г

Од кои шеќери                  0,37г                    0,04г

Влакна                            0,30г                    0,03г

Протеини                         0,04г                   0,00г

Сол                                0,01г                    0,00г

Витамин Ц                                              180мг 225%

Витамин Е                                               15мг 123%

Креатин монохидрат                                    3г

Бета-аланин                                              1,78г

Дехидриран Бетаин                                    1,50г

Таурин                                                        1г

Глицин                                                        1г

Дехидриран Кофеин                                  199,8мг

Ацетил Л-Карнитин                                     258мг

Main Menu

MUSCLEPHARM ASSAULT ENERGY+ENDURANCE

1,290 ден