MuscleTech Hydroxycut Hardcore Super Elite 100caps.

1,990 ден

На залиха

Справете се со вашите напорни денови со научно истражена доза на безводен кофеин што ја зголемува енергијата, термогенезата и менталниот фокус. Во комбинација со други моќни состојки, формулата нуди и уникатно сетилно искуство.

Сакате да се одделите од конкуренцијата за добро? Повеќе од две децении, MuscleTech ги турка науката и човечкиот потенцијал до нејзините граници, а Hydroxycut Hardcore Super Elite е кулминација на таа амбиција. Ова е местото каде што нашата страст го исполнува вашиот потенцијал.

Обезбедува 200 mg C-canephora robusta, 100 mg Zynamite®, 200 mg ALA и 20 mg рајски зрна по порција.

200 mg C. Canephora Robusta
Клучниот двигател за постигнување на вашите цели. Индициран во две различни научни студии за поддршка на здравото слабеење.

100 мг Зинамит
Уникатен, патентиран екстракт од Mangifera indica стандардизиран на 60 i mangiferin. Во комбинација со кофеин, оваа наградувана состојка може да придонесе за уникатните сензорни ефекти на формулата.

200 mg ALA
Антиоксиданс кој се наоѓа и во брокулата и спанаќот. Помага во метаболизмот на макронутриенти јаглехидрати, масти и протеини.

20 мг Рајски зрна
Исто така познат како Aframomum melegueta, Гвинеја бибер или пиперка алигатор. Семињата традиционално се користат долго време и обезбедуваат луто соединение 6-парадол.

Употреба: За да ја процените вашата толеранција, земајте 1 капсула, 2 пати на ден во текот на 1-3 дена. Откако ќе се процени толеранцијата, земајте 2 капсули, 2 пати на ден во текот на четвртиот ден и понатаму.

Количина во порција (2 капсули):

Витамин Б1 (тиамин) 0,5 45%.

Витамин Б2 (рибофлавин) 0,34 mg 24%.

Ниацин 2,4 mg NE 15%.

Витамин Б6 0,4 mg 29% Ниацин

Витамин Б12 3mcg 120% ниацин

Холин битартрат 250 mg

Безводен кофеин 200 мг

Екстракт од зрна од зелено кафе 200 мг

-Стандардизирано за 45 хлорогени киселини

Алфа липоична киселина 200 мг

Л-тирозин 100 мг

Печурки кордицепс во прав 100 мг

Прашок од змејово овошје 50 мг

Екстракт од овошје од хинап 50 мг

Екстракт од зрна од рајско семе 20 мг

Екстракт од црн пипер 5,3 мг

-Стандардизиран за 95% Piperine

Состав: Холин битартрат, растителна капсула (хидроксипропил метилцелулоза Е464, згуснувач [карагенан Е407], боја (титаниум диоксид Е171], регулатор на киселост [калиум хлорид Е508]), безводен кофеин, алфа липоична киселина, екстракт од зелено кафе, Л-тирозин, прав од кордицепс печурки (Cordyceps sinensis, плодни тела) (овес), стабилизатор (целулоза E460), средства против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини E470b, силициум диоксид E551), екстракт од хинап (Ziziphus jujuba, овошје) Прашок од змејово овошје (Hylocereus undulatus, овошје), екстракт од рајски зрна, (Aframomum melegueta, семе), екстракт од црн пипер (Piper nigrum, овошје), ниацинамид, тиамин хидрохлорид, пиридоксин хидрохлорид, рибоклаламин цијан.

Предупредувања: Не користете ако сте бремени или доите. Не е наменет за употреба од лица помлади од 18 години. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната се наменети за дополнување на исхраната и не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. СЕ ЧУВА ВОН ДОФАТ НА ДЕЦА.

 

Main Menu

MuscleTech Hydroxycut Hardcore Super Elite 100caps.